Skip to main content
 x 
Kosár - 0 Ft

Kosár

A kosara még üres

 x 
Kosár - 0 Ft

Kosár

A kosara még üres

Hogyan javítható a baromfitelepek higiéniás státusza?

I. Baromfitartó telepek felületeinek javítása

A kialakuló hézagok, hibák és a durva felületek egyre nehezebben lesznek tisztíthatóak és búvóhelyet adhatnak káros mikroorganizmusoknak és ezzel akár rezisztens törzsek kialakulását is elősegíthetik. Ezért javasoljuk a hézagok, rések, repedések kitöltését, sima felületek létrehozását modern építőipari adalékanyagok felhasználásával. Egy javított felület eredményeként egy jól tisztítható, a mechanikai behatásoknak ellenálló, meleg (nem hővezető) felületeket lehet létrehozni.

Itt jegyeznénk meg, hogy a kijavított felületek tartósságának megóvásához tartózkodjunk a 130 bar-nál nagyobb víznyomás használatától!

II. Felületek tisztítása az állattartó telepeken

Kisebb nyomás nagyobb vízhozammal (30-35 liter/perc) gyorsítja a mosást, ezáltal nem lesz összességében nagyobb a vízfelhasználás. A mosás előtti áztatás Pana-Flush lúgos tisztítószer 1-2%-os oldatával szintén jelentősen csökkenti a mosás idejét és növeli annak hatékonyságát:

1. Amennyiben más, nehezen oldható szerves szennyeződésekkel van dolgunk, szükség lehet a lúgosabb Pana-Flush Broiler használatára:

Előtte:

Utána:

2. Szervetlen szennyeződések (pl. vízkő) esetén a Panaclean Acid, illetve annak habosodó változata a Panaclean Acid Foam tisztítószerekkel lehet ezeket eltávolítani. Vastag lerakódásnál néha több órás behatási időt kell a szereknek biztosítani:

   

3. A mosás után szellőztetni kell, és ha megszáradtak a felületek zárjuk be az összes nyílászárót és szellőzőnyílást a fertőtlenítéshez. Így a fertőtlenítő oldat nem hígul fel (mint amikor nedves marad a felület), és a fertőtlenítő oldat viszont a felületen később szárad meg, hosszabb működési időt engedünk neki.

III. Ködképzéses fertőtlenítés

Először habosítsuk be az összes felületet a PanaSept fertőtlenítőszer 1%-os oldatával, majd rögtön utána ködösítsük be a teljes légteret az Intercid tömény, 30%-os oldatával a BF-200 melegködképző gép segítségével:

A két fertőtlenítőszer kémiailag is segíti, erősíti egymás hatását, valamint biztosítjuk először a felületekkel való erősebb érintkezést (hab, PanaSept), majd pedig a légtér, és a nehezen hozzáférhető helyek fertőtlenítését (köd, Intercid).

A ködösítést a Panadditív Kft által forgalmazott BF-200-as melegköd-képző gép segítségével is végezhetjük. Az eredmény egy sűrű fertőtlenítő köd, amelyet a folyamatosan a gépből áramló újabb meleg köd-áramlás tovább tol, szétterjesztve az egész helységben. A ködösítés előnye, hogy a nagyon kisméretű, de nagy mennyiségű mikro-cseppek nagy felülettel rendelkeznek, így a spray-fertőtlenítéshez képest jóval kevesebb fertőtlenítő oldattal is érintkezésbe lehet hozni az általában óriási méretű felületeket.

Miután minden állattartó telep egyedi, saját higiéniás státusszal bír, ezért a személyes szaktanácsadást javasoljuk. Forduljon hozzánk bizalommal! Érdeklődés esetén dr. Sághy Tibor állatorvos, szaktanácsadó kollégánk áll szíves rendelkezésére (30/847-8753)!

Tisztító és fertőtlenítőszereink webshopunkban is elérhetőek: https://haszonallat.hu/termekek/altalanos-problemak/tisztitas-fertotlenites